Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Chceme být stále tým", říká Michal Holeš

07.06.2019 | Michal Holes

Michal Holeš společně s trenéry Petrem Švancarem, Tadeášem Kočím a velezkušeným Karlem Hlaváčkem letos vedl dva týmy mladších žáků. Tým "A" nakonec svou soutěž vyhrál, tým "B" skončil na hezkém třetím místě. O minulém ročníku, týmu a o budoucí sezóně mluví "Houle" v následujícím rozhovoru.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Velmi dobře. Jak výsledkově, tak i týmově. Vím, že se říká, že se na výsledky v mládeži nehraje, ale neznám trenéra, který by rád prohrával. První a třetí místo je dle mého super výsledek. Samozřejmě výsledky s velkými kluby zkresluje náš dvouročníkový tým, který například obě pražské "S" nemají, ale upřímně, bylo fajn vyhrát "ligu". Co se týče týmu, myslím, že jsme zažili spoustu nových zážitků a spoustu zábavy.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

O výsledcích jsem již mluvil. Daleko větší radost jsem však měl ze všech realizovaných akcí. Z toho, že když zorganizujeme vodu, jedeme v sedmdesáti lidech. To samé na turnaj do Francie. Jedeme na Spartu s Vítkovicemi a polovina týmu se hecuje s druhou polovinou. Ten tým spolu žije. Nevím jak děti, ale já osobně jsem velmi nadšen, co se nám vše, krom samotného hokeje loni podařilo. Aniž by si to někdo s chlapců uvědomil, tvoří si přátelství na celý život. A tak jak já vzpomínám, co jsem jako dítě zažil, tak i oni snad budou mít hezké vzpomínky. Opravdu profi hokej z nich bude hrát možná jeden, dva. Ale radost z hokeje může zažívat každý, což je naším cílem.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Zejména na techniku bruslení, herní činnosti jednotlivce, základy nějaké taktiky a pohybování se v prostoru. Nejtěžší je vždy přimět třicet individualit, aby pracovaly pro tým. Takže tvořit tým s velkým T, to byla opravdu každodenní činnost.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Všichni hráči se nějak vyvíjí. Radost mi dělá, když ty kluky a děvče to baví. Samozřejmě ti, co začali později, dělají pokroky rychlejší. V tomto věku jsou děti s výkonností jako na houpačce, takže nechci hodnotit nikoho konkrétně, to bych popřel ten tým, o kterém jsem mluvil v předešlé odpovědi. Hráči mé hodnocení mají a je jen na nich, jak s ním naloží.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě?

Měli jsme trošku delší sezónu, prodlouženou o turnaj ve Francii, takže letní příprava bude trošku kratší. Děti v létě dohánějí, co se dá, mají spoustu jiných sportů a školních výletů, takže v těch mladších kategoriích panuje trošku anarchie s docházkou. Nicméně se zase zaměříme na celkový pohyb, agility. Hodně děláme věci na obratnost, rychlost a stabilitu. Snažíme se zapojovat kompenzační cvičení. Na ledě následně budeme pokračovat v tom, co jsme započali letos. Nicméně, už budeme zase o rok starší a ty nároky na hráče budou zase větší.

Máš nějaký vzkaz pro širokou – benešovskou hokejovou veřejnost?

Byl bych rád, aby byl o hokej zájem. O seniorský hokej i mládežnický. Myslím, že v celém klubu máme hráče, na které se hezky kouká. Když porazíte Spartu je to samozřejmě svátek. A já bych si přál a je to takovým mým snem, aby jsme se dočkali okamžiku, kdy to budeme všichni sdílet spolu, přát si a říkat si mezi řečí, že starší žáci remizovali na Kladně a čtvrťáci vyhráli turnaj v Liberci. Páni, ať už ti kluci dorostou do "Áčka".
Hokej je totiž strašně krásný sport a umí vyvolat neuvěřitelné emoce. Tak se bavte s námi!

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
"Máme spoustu nadějných kluků", říká Martin Žižka

Jako posledního v našem seriálu rozhovorů mládežnických trenérů jsme vyzpovídali Martina Žižku. Nenápadný kouč vytvořil s Ondrou...

 
Hokejový klub pořádá pro rodiče seminář o výživě

V pondělí 10. 6. budou mít rodiče našich mladých nadějí šanci se zúčastnit přednášky o výživě sportovců. Přednáška začíná v...

 
"Chceme nadále prohánět velké kluby", prozrazuje Pavel Dvořák

Pavel Dvořák loni se čtvrtou třídou zatápěl slavným klubům jako jsou Liberec, Slavia či se ve velmi dobrém světle předvedl na domácím...

 
"Hokej není knihovna," vysvětluje Ondra Fedoročko, trenér třetích tříd
 
"Mám radost z výborné party dětí, ale i rodičů," hodnotí minulou sezónu trenér Matej Ferančík
 
Modrožlutí zakládají kategorii dorostu, buďte její součástí!
 
Hledáme nové redaktory klubového webu!
 
Byla pro mě čest kluky trénovat, říká František Sládek
 
Benešov v letošní sezóně končí ve čtvrtfinále
 
Modrožlutí sérii neukončili a zítra jedou k rozhodujícímu utkání do Poděbrad
 
Utkání
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS