Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Chceme být stále tým", říká Michal Holeš

07.06.2019 | Michal Holes

Michal Holeš společně s trenéry Petrem Švancarem, Tadeášem Kočím a velezkušeným Karlem Hlaváčkem letos vedl dva týmy mladších žáků. Tým "A" nakonec svou soutěž vyhrál, tým "B" skončil na hezkém třetím místě. O minulém ročníku, týmu a o budoucí sezóně mluví "Houle" v následujícím rozhovoru.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Velmi dobře. Jak výsledkově, tak i týmově. Vím, že se říká, že se na výsledky v mládeži nehraje, ale neznám trenéra, který by rád prohrával. První a třetí místo je dle mého super výsledek. Samozřejmě výsledky s velkými kluby zkresluje náš dvouročníkový tým, který například obě pražské "S" nemají, ale upřímně, bylo fajn vyhrát "ligu". Co se týče týmu, myslím, že jsme zažili spoustu nových zážitků a spoustu zábavy.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

O výsledcích jsem již mluvil. Daleko větší radost jsem však měl ze všech realizovaných akcí. Z toho, že když zorganizujeme vodu, jedeme v sedmdesáti lidech. To samé na turnaj do Francie. Jedeme na Spartu s Vítkovicemi a polovina týmu se hecuje s druhou polovinou. Ten tým spolu žije. Nevím jak děti, ale já osobně jsem velmi nadšen, co se nám vše, krom samotného hokeje loni podařilo. Aniž by si to někdo s chlapců uvědomil, tvoří si přátelství na celý život. A tak jak já vzpomínám, co jsem jako dítě zažil, tak i oni snad budou mít hezké vzpomínky. Opravdu profi hokej z nich bude hrát možná jeden, dva. Ale radost z hokeje může zažívat každý, což je naším cílem.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Zejména na techniku bruslení, herní činnosti jednotlivce, základy nějaké taktiky a pohybování se v prostoru. Nejtěžší je vždy přimět třicet individualit, aby pracovaly pro tým. Takže tvořit tým s velkým T, to byla opravdu každodenní činnost.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Všichni hráči se nějak vyvíjí. Radost mi dělá, když ty kluky a děvče to baví. Samozřejmě ti, co začali později, dělají pokroky rychlejší. V tomto věku jsou děti s výkonností jako na houpačce, takže nechci hodnotit nikoho konkrétně, to bych popřel ten tým, o kterém jsem mluvil v předešlé odpovědi. Hráči mé hodnocení mají a je jen na nich, jak s ním naloží.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě?

Měli jsme trošku delší sezónu, prodlouženou o turnaj ve Francii, takže letní příprava bude trošku kratší. Děti v létě dohánějí, co se dá, mají spoustu jiných sportů a školních výletů, takže v těch mladších kategoriích panuje trošku anarchie s docházkou. Nicméně se zase zaměříme na celkový pohyb, agility. Hodně děláme věci na obratnost, rychlost a stabilitu. Snažíme se zapojovat kompenzační cvičení. Na ledě následně budeme pokračovat v tom, co jsme započali letos. Nicméně, už budeme zase o rok starší a ty nároky na hráče budou zase větší.

Máš nějaký vzkaz pro širokou – benešovskou hokejovou veřejnost?

Byl bych rád, aby byl o hokej zájem. O seniorský hokej i mládežnický. Myslím, že v celém klubu máme hráče, na které se hezky kouká. Když porazíte Spartu je to samozřejmě svátek. A já bych si přál a je to takovým mým snem, aby jsme se dočkali okamžiku, kdy to budeme všichni sdílet spolu, přát si a říkat si mezi řečí, že starší žáci remizovali na Kladně a čtvrťáci vyhráli turnaj v Liberci. Páni, ať už ti kluci dorostou do "Áčka".
Hokej je totiž strašně krásný sport a umí vyvolat neuvěřitelné emoce. Tak se bavte s námi!

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
Modrožlutí znají své soupeře pro přípravné zápasy

Lvi už znají své soupeře pro přípravná utkání před nadcházejícím ročníkem. A výběr skýtá atraktivní soupeře.

 
A tým zahájil společnou přípravu

Krásný pondělní podvečer v Konopišti. Takhle to asi benešovští hokejisté nebrali. Na pořadu dne byl začátek letní přípravy,...

 
Modrožlutí přicházejí s výzvou #dremenezklameme

Loňský ročník skončil již dávno. Pandemie ochromila celou zemi a nyní pomalu začínají ožívat všechny činnosti, včetně těch...

 
Michal Kaňka: Mládežnickým družstvům se loni dařilo
 
Jan Štěpánek: Zranění nás stála loňskou sezonu
 
Na sezonu 20/21 bude opět dohlížet kapitán Holánek
 
Ke Lvům míří bratři Rittigové
 
"Rád bych soutěž vyhrál," říká Pavel Dvořák
 
Trenérské kormidlo Lvů přebírá Pavel Dvořák
 
HC Lev ruší tréninky všech kategorií, vláda vyhlásila nouzový stav
 
Utkání
Muži | Sobota 15.02.2020
21. kolo
9:2
Poděbrady - Benešov
 
Muži | Sobota 22.02.2020, 17:00
22. kolo
3:6
Benešov - Vlašim
 
Muži | Středa 26.02.2020, 18:00
1. kolo
6:2
HC Čáslav - Benešov
 
Muži | Sobota 12.09.2020
1. kolo
VS.
Benešov - Vlašim
 
Muži | Sobota 19.09.2020
2. kolo
VS.
Kolín B - Benešov
 
Muži | Sobota 26.09.2020
3. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS