Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Chceme být stále tým", říká Michal Holeš

07.06.2019 | Michal Holes

Michal Holeš společně s trenéry Petrem Švancarem, Tadeášem Kočím a velezkušeným Karlem Hlaváčkem letos vedl dva týmy mladších žáků. Tým "A" nakonec svou soutěž vyhrál, tým "B" skončil na hezkém třetím místě. O minulém ročníku, týmu a o budoucí sezóně mluví "Houle" v následujícím rozhovoru.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Velmi dobře. Jak výsledkově, tak i týmově. Vím, že se říká, že se na výsledky v mládeži nehraje, ale neznám trenéra, který by rád prohrával. První a třetí místo je dle mého super výsledek. Samozřejmě výsledky s velkými kluby zkresluje náš dvouročníkový tým, který například obě pražské "S" nemají, ale upřímně, bylo fajn vyhrát "ligu". Co se týče týmu, myslím, že jsme zažili spoustu nových zážitků a spoustu zábavy.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

O výsledcích jsem již mluvil. Daleko větší radost jsem však měl ze všech realizovaných akcí. Z toho, že když zorganizujeme vodu, jedeme v sedmdesáti lidech. To samé na turnaj do Francie. Jedeme na Spartu s Vítkovicemi a polovina týmu se hecuje s druhou polovinou. Ten tým spolu žije. Nevím jak děti, ale já osobně jsem velmi nadšen, co se nám vše, krom samotného hokeje loni podařilo. Aniž by si to někdo s chlapců uvědomil, tvoří si přátelství na celý život. A tak jak já vzpomínám, co jsem jako dítě zažil, tak i oni snad budou mít hezké vzpomínky. Opravdu profi hokej z nich bude hrát možná jeden, dva. Ale radost z hokeje může zažívat každý, což je naším cílem.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Zejména na techniku bruslení, herní činnosti jednotlivce, základy nějaké taktiky a pohybování se v prostoru. Nejtěžší je vždy přimět třicet individualit, aby pracovaly pro tým. Takže tvořit tým s velkým T, to byla opravdu každodenní činnost.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Všichni hráči se nějak vyvíjí. Radost mi dělá, když ty kluky a děvče to baví. Samozřejmě ti, co začali později, dělají pokroky rychlejší. V tomto věku jsou děti s výkonností jako na houpačce, takže nechci hodnotit nikoho konkrétně, to bych popřel ten tým, o kterém jsem mluvil v předešlé odpovědi. Hráči mé hodnocení mají a je jen na nich, jak s ním naloží.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě?

Měli jsme trošku delší sezónu, prodlouženou o turnaj ve Francii, takže letní příprava bude trošku kratší. Děti v létě dohánějí, co se dá, mají spoustu jiných sportů a školních výletů, takže v těch mladších kategoriích panuje trošku anarchie s docházkou. Nicméně se zase zaměříme na celkový pohyb, agility. Hodně děláme věci na obratnost, rychlost a stabilitu. Snažíme se zapojovat kompenzační cvičení. Na ledě následně budeme pokračovat v tom, co jsme započali letos. Nicméně, už budeme zase o rok starší a ty nároky na hráče budou zase větší.

Máš nějaký vzkaz pro širokou – benešovskou hokejovou veřejnost?

Byl bych rád, aby byl o hokej zájem. O seniorský hokej i mládežnický. Myslím, že v celém klubu máme hráče, na které se hezky kouká. Když porazíte Spartu je to samozřejmě svátek. A já bych si přál a je to takovým mým snem, aby jsme se dočkali okamžiku, kdy to budeme všichni sdílet spolu, přát si a říkat si mezi řečí, že starší žáci remizovali na Kladně a čtvrťáci vyhráli turnaj v Liberci. Páni, ať už ti kluci dorostou do "Áčka".
Hokej je totiž strašně krásný sport a umí vyvolat neuvěřitelné emoce. Tak se bavte s námi!

Děkuji za rozhovor

 
Aktuální články
První test na novou sezónu vyšel na jedničku

K prvnímu přátelskému utkání si přizvali benešovští Lvi juniory z Kralup nad Vltavou. Od začátku byla patrná dominance mužského hokeje...

 
Muži začali na ledě, v pátek je čeká první zápas

Již minulý týden vyjeli na led hráči dospělého týmu HC Lev Benešov. Jak už to v přípravném období bývá, čeká na partu kouče...

 
"Máme spoustu nadějných kluků", říká Martin Žižka

Jako posledního v našem seriálu rozhovorů mládežnických trenérů jsme vyzpovídali Martina Žižku. Nenápadný kouč vytvořil s Ondrou...

 
Hokejový klub pořádá pro rodiče seminář o výživě
 
"Chceme nadále prohánět velké kluby", prozrazuje Pavel Dvořák
 
"Hokej není knihovna," vysvětluje Ondra Fedoročko, trenér třetích tříd
 
"Mám radost z výborné party dětí, ale i rodičů," hodnotí minulou sezónu trenér Matej Ferančík
 
Modrožlutí zakládají kategorii dorostu, buďte její součástí!
 
Hledáme nové redaktory klubového webu!
 
Byla pro mě čest kluky trénovat, říká František Sládek
 
Utkání
Muži | Sobota 24.08.2019, 17:00
VS.
Benešov - HC Pelhřimov
 
Muži | Úterý 27.08.2019
VS.
Kralupy - Benešov
 
Muži | Pátek 06.09.2019
VS.
HC Pelhřimov - Benešov
 
Muži | Sobota 14.09.2019
1. kolo
VS.
Kolín B - Benešov
 
Muži | Sobota 21.09.2019, 17:00
2. kolo
VS.
Benešov - HC Žabonosy
 
Muži | Neděle 29.09.2019, 17:00
3. kolo
VS.
HC Čáslav - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS