"Chceme být stále tým", říká Michal Holeš

07.06.2019 | Michal Holes

Michal Holeš společně s trenéry Petrem Švancarem, Tadeášem Kočím a velezkušeným Karlem Hlaváčkem letos vedl dva týmy mladších žáků. Tým "A" nakonec svou soutěž vyhrál, tým "B" skončil na hezkém třetím místě. O minulém ročníku, týmu a o budoucí sezóně mluví "Houle" v následujícím rozhovoru.

Jak hodnotíš právě skončený hokejový ročník?

Velmi dobře. Jak výsledkově, tak i týmově. Vím, že se říká, že se na výsledky v mládeži nehraje, ale neznám trenéra, který by rád prohrával. První a třetí místo je dle mého super výsledek. Samozřejmě výsledky s velkými kluby zkresluje náš dvouročníkový tým, který například obě pražské "S" nemají, ale upřímně, bylo fajn vyhrát "ligu". Co se týče týmu, myslím, že jsme zažili spoustu nových zážitků a spoustu zábavy.

Co byl největší úspěch sezóny? Z čeho máš největší radost?

O výsledcích jsem již mluvil. Daleko větší radost jsem však měl ze všech realizovaných akcí. Z toho, že když zorganizujeme vodu, jedeme v sedmdesáti lidech. To samé na turnaj do Francie. Jedeme na Spartu s Vítkovicemi a polovina týmu se hecuje s druhou polovinou. Ten tým spolu žije. Nevím jak děti, ale já osobně jsem velmi nadšen, co se nám vše, krom samotného hokeje loni podařilo. Aniž by si to někdo s chlapců uvědomil, tvoří si přátelství na celý život. A tak jak já vzpomínám, co jsem jako dítě zažil, tak i oni snad budou mít hezké vzpomínky. Opravdu profi hokej z nich bude hrát možná jeden, dva. Ale radost z hokeje může zažívat každý, což je naším cílem.

Na co jste se během sezóny 18-19 zaměřili?

Zejména na techniku bruslení, herní činnosti jednotlivce, základy nějaké taktiky a pohybování se v prostoru. Nejtěžší je vždy přimět třicet individualit, aby pracovaly pro tým. Takže tvořit tým s velkým T, to byla opravdu každodenní činnost.

Udělal ti radost posun některého z hráčů?

Všichni hráči se nějak vyvíjí. Radost mi dělá, když ty kluky a děvče to baví. Samozřejmě ti, co začali později, dělají pokroky rychlejší. V tomto věku jsou děti s výkonností jako na houpačce, takže nechci hodnotit nikoho konkrétně, to bych popřel ten tým, o kterém jsem mluvil v předešlé odpovědi. Hráči mé hodnocení mají a je jen na nich, jak s ním naloží.

Kvapem se blíží další sezóna. Co plánuješ v letní přípravě, na ledě?

Měli jsme trošku delší sezónu, prodlouženou o turnaj ve Francii, takže letní příprava bude trošku kratší. Děti v létě dohánějí, co se dá, mají spoustu jiných sportů a školních výletů, takže v těch mladších kategoriích panuje trošku anarchie s docházkou. Nicméně se zase zaměříme na celkový pohyb, agility. Hodně děláme věci na obratnost, rychlost a stabilitu. Snažíme se zapojovat kompenzační cvičení. Na ledě následně budeme pokračovat v tom, co jsme započali letos. Nicméně, už budeme zase o rok starší a ty nároky na hráče budou zase větší.

Máš nějaký vzkaz pro širokou – benešovskou hokejovou veřejnost?

Byl bych rád, aby byl o hokej zájem. O seniorský hokej i mládežnický. Myslím, že v celém klubu máme hráče, na které se hezky kouká. Když porazíte Spartu je to samozřejmě svátek. A já bych si přál a je to takovým mým snem, aby jsme se dočkali okamžiku, kdy to budeme všichni sdílet spolu, přát si a říkat si mezi řečí, že starší žáci remizovali na Kladně a čtvrťáci vyhráli turnaj v Liberci. Páni, ať už ti kluci dorostou do "Áčka".
Hokej je totiž strašně krásný sport a umí vyvolat neuvěřitelné emoce. Tak se bavte s námi!

Děkuji za rozhovor

Deklasování Poděbrad a neporazitelnost páťáků

Pořádná porce zápasů čekala na naše Lvíčata tento víkend. Pojďme se podívat, jak je modrožlutí zvládli.

"Věřím, že síla mužstva je velká", říká David Starec

Dřel, bojoval, střílel i bránil. Nic z toho však nepomohlo a Kutná Hora si poprvé v historii odvezla z Lvího teritoria cenné tři body....

Body z Kutné Hory a zápas v Jihlavě, rekapitulace dalšího víkendu mládeže

Mladým Lvům a Lvicím se tento víkend dařilo. Pojďme se podívat na rekapitulaci jejich zápasů.

Sparta, Chomutov a opět derby, takový byl další mládežnický víkend

Neděle Lvům nesvědčí, z Rakovníka jedeme s prázdnou

Dorostenci v laufu, dvě derby a prohra se Sedlčany

Týden hokeje se v Benešově opět vydařil