Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
5. kolo | Sobota 10.10.2015, 17:00
 

HC Příbram - HC LEV Benešov

6:3

2:1, 3:1, 1:1

Branky: 4. Křivonoska (Vávra), 18. Svoboda (Matouš, Šír), 26. Šmejkal (Křivonoska), 31. Mikeska (Beneš), 39. Svoboda (Šlemenda, Tobolič), 53. Svoboda (Grubner) – 9. Babický (Holeš, Fedoročko), 28. Kočí (Janák, Starec), 45. Hynek (Císař, Holánek). Vyloučení: 11:15, navíc Polák (PRI) 10 minut OT, Císař (BEN) 10 minut OT

HC Příbram: Vávra (Remeš) – Matouš, Šír, Šlemenda, Chudý, Grubner, Grín, Flieger – Mikeska, Polák, Svoboda – Tobolič, Šmejkal, Císař – Křivonoska, Kadič, Beneš – Kala

HC LEV Benešov: Štěpánek (41. Karda) – Kotýnek, Šobíšek, Šmicr, Rod, Císař, Bursík – Janák, Kočí, Starec – Babický, Fedoročko, Holeš – Hynek, Holánek, Kucharčík - Pěkný

Komentář
 
 
 

S uzdraveným kapitánem Holánkem, ale bez obránce Stejskala (zranění) a Janáče (pracovní vytížení) a útočníků Štětiny (zranění) a Tichého (pracovní vytížení) se benešovští vydali na své druhé venkovní utkání. Posilněni výhrou nad lídrem tabulky Mělníkem, měli velké plány obrat o body i čtvrtou Příbram a vzdálit se jí tak v tabulce.
Tyto plány však vzaly za své již ve čtvrté minutě, kdy Viktor Křivonoska proplul středním pásmem kolem netečných hráčů hostí a zpoza kruhu pro vhazování propálil Štěpánka v brance hostí.
Modrožlutí byli zaskočení rychlou a tvrdou hrou domácích, která byla místy na hranici pravidel. Rozhodčí Doubek však ze začátku utkání nechal hru plynout, bohužel si tento standard neudržel po celý čas utkání.
V deváté minutě rozehrál Holeš puk na pravou stranu Fedoročkovi, ten mu kotouč vrátil, Holešovu střelu brankář jen vyrazil k dojíždějícímu Tonymu Babickému a ten již neměl problém dorazit puk za brankáře Vávru.
To bylo od hostů na dlouhou dobu vše. Hra Benešova byla kostrbatá a bez střelby. Domácí po ledě lítali, bourali a vytvářeli si šance, které naštěstí pro Lvy neřešily gólově. Když už branky docílili, nebyla jim kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. 
Avšak v devatenácté minutě se domácí dočkali. To usedl na trestnou lavici kapitán hostů Holánek, ale za patnáct vteřin si již otvíral dvířka zpátky. To si vyměnili puk obránci Šír a Matouš, druhý jmenovaný vystřelil od modré čáry tak šikovně, že Petr Svoboda jen vložil do střely svou hůl a tečoval puk do horního rohu Štěpánkovy klece. První třetina skončila 2:1 pro domácí a v podstatě určila ráz celému utkání.
První polovina druhé třetina měla obdobný průběh jako ta první. Domácí navýšili vedení hned po čtyřech minutách. To Křivonoska nahrál Davidu Šmejkalovi a ten potřetí překonal hostujícího brankáře. Lvi však skoro hned vzápětí kousli taky. Konečně se vytoužené branky dočkal Tadeáš Kočí, který dorazil střelu Janáka.
Benešov byl blízko vyrovnání. Bohužel pro obě mužstva i pro celý hokej se začal více projevovat hlavní rozhodčí. Počet vyloučených rostl do výše a přesilovky střídala hra v rovnovážném počtu tří proti třem, případně čtyř proti čtyřem. 
Z tohoto stavu více profitovali příbramští. Ještě se jim nepodařilo využít dvojnásobnou přesilovku, avšak ihned po jejím skončení procpal puk na hostující branku Ondřej Mikeska a zvýšil vedení svého týmu. 
Neurovnaný stav pokračoval dále, vyloučení střídalo vyloučení a hokej se hrál pramálo. Benešovu vůbec nevycházely koncovky třetin. I na konci druhé třetiny dostal gól. To se po ose Tobolič, Šlemenda dostal puk opět k Petrovi Svobodovi a ten podruhé v zápase, a popáté celkově, překonal benešovského brankáře.
Do kabin se šlo za stavu 5:2 pro Příbram a s bodovým ziskem Benešova to nevypadalo velmi nadějně.
Do třetí třetiny nastoupil v bráně hostů Karda, trenér Sládek přeskupil formace, aby oživil strnulou hru svého mužstva.
A ze začátku to opravdu neslo své ovoce. Tomáš Hynek převzal puk od Císaře, prokličkoval až před branku, a ač tísněn, překonal nad ramenem domácího Vávru. Benešov ožil, začal se tlačit před bránu, ukazoval odhodlání vstřelit branku, které tolik chybělo po čas prvních dvou třetin.
Avšak modrožluté brzdila neustálá vyloučení. Hra se kouskovala. Hra pět na pět nebyla k vidění téměř vůbec. Sekundu před koncem třiapadesáté minuty to bylo opět o tři branky ve prospěch domácích. Grubner s Petrem Svobodou jeli v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný vzal zakončení na sebe a střelou pod horní tyčku zkompletoval hattrick. 
Lvům již nezbývalo moc času k obratu či vyrovnání. Navíc se v posledních minutách stále hrálo dle not rozhodčího. Vyloučení, vzájemné vyloučení, vyloučení s osobním trestem, to byly informace, které místo branek plnily zápis o utkání. 
Benešov nedokázal navázat na výborné domácí představení a v Příbrami prohrál 6:3. Další utkání sehrají Lvi v sobotu 17. října s týmem z Velkých Popovic

 
 
 
Ohlasy

 
 

František Sládek (trenér HC LEV Benešov): 

O výsledku rozhodl začátek utkání a hra obou mužstev. Zatímco domácí Příbram bruslila, hrála tvrdě a aktivně, my jsme pouze přihlíželi. Všichni hráči hráli pod svým standardem. Jako tým jsme podali ustrašený, nemastný a neslaný výkon. Nemůžeme vyhrát, pokud náš hráč je třikrát vyloučen za útočný faul, takhle se venku opravdu nehraje. K rozhodčím se nebudu vyjadřovat.“

Aktuální články
Béčko mladších žáků zabralo v Rakovníku

Pohodový vstup do utkání a následná půlka zápasu byla čistě v režii Benešova. Modrožlutí si vybudovali náskok v podobě vedení 5:0....

 
Modrožlutí v druhém zápase vyšli naprázdno

Lvi cestovali do Kolína k zápasu s béčkem tamního celku posilněni sebevědomím z vítězství z derby. Bohužel však nedokázali odpovědět...

 
Áčko mladších žáků s Hvězdou nezaváhalo

Také mladší žáci naskočili do nového ročníku soubojem s Hvězdou Praha, ale na rozdíl od svých starších spoluhráčů zvítězili. Celé...

 
Starší žáci na úvod doma padli
 
Mladší žáci "B" prohráli brankou v poslední minutě
 
Derby zn. Covid pro modrožluté
 
První kolo je tady. K derby přijíždí Rytíři
 
Omezení se dotknou i benešovského zimního stadionu
 
Modrožlutí bavili diváky v Hodoníně
 
Lvy čeká první zápas, jedou do Hodonína
 
Utkání
Muži | Sobota 03.10.2020, 17:00
4. kolo
VS.
Benešov - Velké Popovice
 
Muži | Sobota 10.10.2020
5. kolo
VS.
Benešov - Slaný
 
Muži | Sobota 17.10.2020
6. kolo
VS.
Benešov - Poděbrady
 
Muži | Sobota 24.10.2020
7. kolo
VS.
Mladá Boleslav - Benešov
 
Muži | Sobota 31.10.2020
8. kolo
VS.
Benešov - HC Čáslav
 
Muži | Sobota 07.11.2020
9. kolo
VS.
TJ Spartak Žebrák - Benešov
 
 
HC LEV Benešov - kontakt: webhclevbenesov@gmail.com RSS